ERKA ZEMİN MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ. 2012 yılından beri ŞEVVAL İNŞAAT ortaklığında faaliyet gösterip, 2016 yılında ERGİN KAÇAR tarafından İstanbul’da kuruldu.
ERKA MÜHENDİSLİK   uzmanlık gerektiren zemin ve temel mühendisliği alanlarında faaliyet göstermektedir.  Genç yaşına rağmen profesyonel kadrosu ve çözüm üreten özellikleriyle zemin sektörüne giren ERKA MÜHENDİSLİK hızlı geliştirdiği makine parkı ve  deneyimli iş gücüyle emin adımlarla ilerlemektedir. ERKA ZEMİN VE MÜHENDİSLİK, Tamamladığı ve devam eden  ülke çapındaki büyük projeler ile  gösterdiği başarılar ile  sektörün önder kuruluşlarından biri olmaya hak kazanmıştır.

ERKA MÜHENDİSLİK sorumluluk bilinci, kaliteli üretim ve dürüstlük ilkesi uzman teknik kadrosu, yenilikçi ve araştırmacı kimliği ile müşterilerine en ekonomik ve çağdaş çözümler sunarak üstlenmiş olduğu sorumluluğu yerine getirmektedir.  Kurulduğu yıldan beri ERKA MÜHENDİSLİĞİN hedefi, her alanda  sürekli gelişme, kaliteli ve uzman kadrolar ile en son teknolojiyi en kısa sürede Ülkemize kazandırmak, kaynakları etkin ve verimli bir şekilde kullanmak, performans ve rekabet gücünü arttırarak her zaman önde kalabilmektir. ERKA MÜHENDİSLİK devasa alışveriş merkezleri, ıslah alanları, pis su arıtma tesisleri, limanlar, karayolları, havaalanları, petrol ve gaz tesisleri  gibi projeleri için uyarlanabilir, aynı zamanda Konut, Villa veya küçük endüstriyel birimleri kapsayan işleri de üslenmektedir.
ERKA MÜHENDİSLİK, Günümüzde Müşterilerimiz tarafından belirlenen performans kriterlerine göre geliştirilmiş tüm Zemin İyileştirme tekniklerini tasarlayan, uygulayan, yöneten ve tamamıyla entegre bir zemin mühendisliği şirketidir..
ERKA şirketinin temel hedefi; bilgisini, deneyimini, taahhütünü, güvenilirliğini ve düşük maliyet özelliklerini her projede uygulayarak zemin iyileştirme sektörüne öncülük etmektir. Bu hedef, sahada geleneksel inşaat ekipmanı kullanımının iyileştirilmesinin yanı sıra, sahada ölçüm ve görüntülemeye ilişkin yöntemler için de geçerlidir. Siz değerli müşterilerimize var gücümüz ile hizmet vermekten Onur duyarız…